Fakulta managementu VŠE v Jindřichově Hradci

Jsem nejmenší a nejmladší. Do všeho ale dávám poctivou dávku umu, trpělivosti a srdce. Mým domovem je malebné město Jindřichův Hradec uprostřed překrásné krajiny jižních Čech. Díky tomu všemu jsem se pro každého, kdo se se mnou setkal, stala domovem.

Fakulta managementu Vysoké školy ekonomické v Praze předává studentům v rámci studijního programu ekonomika a management bohaté znalosti oboru management. Všechny tři stupně studia lze na fakultě studovat jak v prezenční, tak v kombinované formě.

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovických
je profesně orientovaná veřejná vysoká škola. Profesní orientace spočívá ve spojení teoretických znalostí a praxí. Studenti si tak mohou své teoretické znalosti ihned vyzkoušet v podnicích, se kterými VŠTE spolupracuje (přes 500 firem).

Vysoká škola evropských a regionálních studií, z. ú.

Dne 3. dubna 2001 byla založena obecně prospěšná společnost a po dvouletém úsilí rozhodnutím akreditační komise vznikla Vysoká škola evropských a regionálních studií, o.p.s. Byla akreditována jako první soukromá škola v Jihočeském kraji. Významným rozšířením působnosti VŠERS se stalo otevření její pobočky v Příbrami. Dne 26. května 2004 bylo na slavnostním zasedání zastupitelstva města podepsáno Memorandum o působení školy ve městě.

Fakulta rybářství a ochrany vod JU v Českých Budějovicích

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (FROV JU) byla založena 1.9.2009. Tato fakulta se svým zaměřením na rybářství, akvakulturu, ochranu vod a komplexní systémy je v současné době jedinou svého druhu ve střední Evropě.

Zemědělská fakulta JU v Českých Budějovicích

Zemědělská fakulta JU v Českých Budějovicích byla zřízena roku 1960 jako Provozně ekonomická fakulta Vysoké školy zemědělské v Praze, se sídlem v Českých Budějovicích. V roce 1985 se dostalo fakultě označení agronomická a v roce 1991 byla již jako jedna ze dvou zakládajících fakult Jihočeské univerzity přejmenována na Zemědělskou.

Zdravotně sociální fakulta JU v Českých Budějovicích

ZSF JU je s více než 2000 studenty druhou největší fakultou Jihočeské univerzity. Nabízí 13 bakalářských a 4 navazující magisterské studijní obory. Absolventi magisterského studia mohou pokračovat ve dvou doktorských programech Ošetřovatelství a Rehabilitace. Fakulta má právo habilitačního a profesorského řízení. V angličtině tu lze studovat bakalářský obor Nurse. Nově je akreditovaný studijní program typu „joint degree“, navazující magisterský studijní obor Nursing care in geriatrics.

Teologická fakulta JU v Českých Budějovicích

Teologická fakulta JU je moderní a otevřená instituce, která vzdělává osoby všech generací a motivuje je k osobnímu a odbornému rozvoji na základě křesťanských hodnot. Byla založena v roce 1991 jako součást Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a navazuje na kulturní a vzdělávací tradici vyššího teologického a filosofického studia ve městě, která sahá až do počátku devatenáctého století.

Přírodovědecká fakulta JU v Českých Budějovicích

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nabízí studium v bakalářských, magisterských a doktorských oborech v různých oblastech biologie, chemie, fyziky, matematiky a informatiky. Součástí nabídky je i víceoborové studium pro budoucí středoškolské učitele.

Pedagogická fakulta JU v Českých Budějovicích

Pedagogická fakulta úspěšně rozvíjí vědeckou a uměleckou činnost a v řadě oborů dosahuje mezinárodně srovnatelných výsledků. Podílí se na řešení významných projektů či je přímo sama realizuje.

Fakulta má 15 kateder zajišťujících studium, vědeckou a uměleckou činnost. Katedry jsou rozmístěny ve 4 budovách v centru Českých Budějovic.

Filozofická fakulta JU v Českých Budějovicích

Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích byla zřízena k 1. lednu 2006. Jejím krystalizačním jádrem se stal Historický ústav JU, který existoval od roku 2003 jako samostatné vědecké a pedagogické pracoviště v rámci univerzity. K němu se v první fázi přičlenila část Katedry bohemistiky Pedagogické fakulty JU.

Ekonomická fakulta JU v Českých Budějovicích

Vytváříme a zajišťujeme nezávislé tvůrčí prostředí podporující poznání v ekonomických disciplínách zejména se zaměřením na ekonomiku a řízení podniků a socioekonomické faktory rozvoje regionů. Základem našeho úspěchu je špičkové zajišťování procesů vědecko-výzkumné činnosti a výuky s důrazem na spolupráci pedagogů, studentů, zástupců podnikatelské sféry a veřejnoprávních institucí v jižních Čechách, ČR a zahraničí.

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku, o.p.s.

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku je soukromou výběrovou vysokou uměleckou školou s bakalářským a navazujícím magisterským studijním programem. Studijní program filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku poskytuje posluchačům všechny potřebné informace o tvorbě audiovizuálního díla a všech navazujících disciplin. Bližší informace na www.filmovka.cz