preview

Fakulta veterinární hygieny a ekologie VETUNI v Brně

Veterinární univerzita Brno

Popis

Fakulta veterinární hygieny a ekologie je jednou ze dvou fakult, poskytujících veterinární vzdělávání v České republice. Svojí současnou úrovní vzdělávání, vědy a výzkumu a poskytování odborných veterinárních činností, svým postavením ve veterinární komunitě i tradicí je mimořádnou institucí v rámci českého i mezinárodního vysokoškolského systému především v rámci veterinárního vzdělávání. Špičková úroveň ale také srdeční záležitost – to je FVHE VETUNI.

Co zde můžete studovat?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://fvhe.vfu.cz/cz/
Facebook: https://www.facebook.com/VetuniBrno
Instagram: https://www.instagram.com/vetuni_brno/?hl=cs
Zaměření školy: Veterinářství, zemědělství a lesnictví
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Dny otevřených dveří

13.12.2023 (pouze online)

Podrobné informace o škole

Fakulta veterinární hygieny a ekologie je zařazena na prestižní Seznam pozitivně posouzených veterinárních fakult Evropy (List of Evaluated and Approved Institutions by EAEVE). Kromě studijního programu Veterinární hygiena a ekologie, jehož absolvováním se student stává doktorem veterinární medicíny (MVDr.), nabízí fakulta další zajímavé studijní programy v oblasti veterinárního vzdělávání. Takovým je i profesně zaměřený studijní program Veterinární ochrana veřejného zdraví, který připravuje odborníky na pozici úředního veterinárního asistenta. Fakulta má dále dva akreditované studijní programy, které se zaměřují na hodnocení potravin - Bezpečnost a kvalita potravin a Zdravotní nezávadnost a kvalita potravin v gastronomii. Pohodou a ochranou zvířat se zabývá studijní program Ochrana zvířat a welfare a tématu ochrany životního prostředí a veterinární ekologie se věnuje nový studijní program s názvem Zdraví živočichů a ochrana životního prostředí.

Fakulta splňuje požadavky pro veterinární vzdělávání stanovené směrnicemi EU, a studijní program zejména výukou hygieny potravin je uplatněním koncepce „from stable to table“.

Diskuze